Η Μονάδα Στρατηγικού Σχεδιασμού (ΜΣΣ) του Πανεπιστημίου Πατρών, διοργανώνει την Τρίτη 24 Οκτωβρίου 2023 στις 11:00 π.μ., διαδικτυακή ημερίδα με θέμα: «Η Μονάδα Στρατηγικού Σχεδιασμού Πανεπιστημίου Πατρών και το έργο της».

Η ημερίδα διεξάγεται στο πλαίσιο υλοποίησης της αντίστοιχης πράξης (MIS 5183499), η οποία συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση».

H ημερίδα θα καλύψει τις ακόλουθες θεματικές:

• Οργάνωση και λειτουργία της Μονάδας Στρατηγικού Σχεδιασμού
  • Στρατηγικός και επιχειρησιακός σχεδιασμός του Ιδρύματος
  • Μεθοδολογία παρακολούθησης του Στρατηγικού Σχεδίου – Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα της ΜΣΣ
  • Ειδικές μελέτες για την κατάρτιση του στρατηγικού σχεδιασμού

Στο τέλος της ημερίδας θα υπάρξει η δυνατότητα ανταλλαγής καλών πρακτικών, συζήτησης για την ανάληψη κοινών ενεργειών και καταγραφή ζητημάτων που απασχολούν τις ΜΣΣ.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσει ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Πατρών, Καθηγητής Χρήστος Μπούρας και ο Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών και Διεθνών Θεμάτων, Καθηγητής Διονύσιος Μαντζαβίνος.

Προσοχή: Για την παρακολούθηση της ημερίδας απαιτείται εγγραφή έως την Δευτέρα 23/10 εδώ. Μετά την εγγραφή θα σας σταλεί το link την ημερίδας.

Πρόγραμμα Ημερίδας